• DOBRA

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • NOWE WARPNO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • KOŁBASKOWO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • POLICE

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Edukacja

dodano: 2014-01-10 17:56:03

Adoptowaliśmy psa i co dalej?

No chyba przede wszystkim dajmy sobie czas na wzajemne poznanie i nie próbujmy wynagrodzić mu tego, że życie go nie rozpieszczało, bo to się obróci przeciwko nam i to szybciej niż byśmy się tego spodziewali.

Pies ma taką bardzo cenną umiejętność dostosowywania się do nowych warunków, dlatego najważniejsze jest wyznaczanie granic i konsekwencja.

 

Jeśli ktoś ma ochotę spać z psem w łóżku, nie ma problemu, tylko niech się potem nie skarży, że mu pies kołdrę zabiera albo, że się kręci, gnieździ. W końcu jeden lubi spać na plecach, inny na brzuchu a jeszcze inny z psem.

Wiele psów szczególnie większych, kiedy spróbują spania w łóżku, stwierdzają, że to nic takiego i że wolą się wyłożyć na panelach, kaflach ...a człowiek jak głupi niech się męczy w łóżku, jego sprawa.

Psy "łóżkowe", zazwyczaj pozostają w tym łóżku z rana mimo, że my dawno już jesteśmy gotowi do wyjścia ... to się nazywa życie, czasem myślę, że one mają wieczne wakacje - robimy za sprzątaczkę, kucharkę, osobę do towarzystwa....a one jeśli mają dobry dzień, udają wierne i posłuszne nie uciekając za kotem na dziesiąte podwórko;)

 

Każdy normalny pies powinien mieć jednak swoje posłanie i swoje miejsce w rodzinie a my powinnismy pokazać mu jakie mamy oczekiwania i co wolno a czego nie.

 

Mówi się, że psy schroniskowe ciągną na smyczy, niszczą w domu, bywają agresywne do inncyh psów ... pokażcie mi 10 psów sąsiadów a chętnie popatrzę jak one chodzą na smyczy i czy chętnie zostają same w domu ...albo czy z każdym napotkanym po drodze psem zawierają przyjaźnie ... 

wszystko to jest do wypracowania ale strona CZŁOWIEK powinna zdawać sobie sprawę już podczas adopcji, że pies to nie mebel do domu czy ogrodu a członek rodziny, którego będzie trzeba dużo nauczyć, bo albo niewiele umie albo został źle nauczony lub też umie naprawdę dużo ... o czym my jeszcze nie wiemy. Niestety najczęściej to dużo oznacza: otwieranie drzwi, wspinanie się na płot, podkradanie jedzenia, wygryzanie dziur w ubraniach i obuwiu przez co zyskują wyjątkowo niespotykany design ;)

Wracając do psa mebla mam na myśli psy, które cały dzień spędzają w ogrodzie a jeśli nigdy w życiu nie uciekły, to znają tylko ten ogród bo właściciel myśli, że właśnie po to ma ogród, żeby biegał w nim pies albo odwrotnie po to ma psa, żeby pilnował ogrodu ...TAK ŹLE I TAK NIE DOBRZE

TO MOŻE TRZEBA BYŁO ADOPTOWAĆ KOTA?

 

Pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem szczególnie ze swoim człowiekiem : wspólnych spacerów, zabawy, odpoczynku przy boku własnego, kochającego Pana.

 

Są też właściciele kolekcjonerzy, którzy mają jednego psa ale uważają, że jest mu "smutno" samemu - cokolwiek to znaczy bo przecież jakaś rodzina też w domu mieszka  dlatego w nagrodę przyprowadzają pieskowi kolegę ...hm ...wszystko fajnie bo pies, to zwierzę stadne ale dlaczego inny pies ma mu zastąpić nasze towarzystwo???

Pół biedy jeśli to dobrze ułożony pies ale zazwyczaj na pomysł taki wpadają właściciele psa, który dał im się porządnie we znaki i nie mają już do niego cierpliwości, więc dają mu w prezencie kolegę, który ma jeszcze lepsze pomysły od tego pierwszego. Pomysł zacny szczególnie, że w dwójkę, nabroją podwójnie. Miejmy tylko nadzieję, właściciel nie wpadnie na pomysł kolejnego towarzysza dla "nudzących się już dwóch psów"

Należy jeszcze wspomnieć o właścicielach, których psy same się wybiegają podczas gdy oni są w pracy ... możnaby pomyśleć, że to genialne, przecież pies nie niszczy w domu, nie załatwi się w domu ani nawet w ogrodzie...najwyżej czyimś;) i w ogóle będzie wymęczony zwiedzaniem osiedla i po powrocie Pana będzie idealnym psem bo pójdzie spać.

Jeśli myslicie, że takich właścicieli jest niewielu, to nieststy muszę Was rozczarować ...

 

O "genialnych" pomysłach właścicieli psów, możnaby pisać bez końca ale już samo to, że ktoś to czyta, oznacza, że chce uniknąć błędów na nowej drodze zycia w relacji CZŁOWIEK I PIES

 

   

 

Proponuję zacząć od zacieśniania więzi między nowym psem a Waszą rodziną poprzez ćwiczenia na skupianie uwagi, proste komendy siad czy waruj a przede wszystkim przywołanie do nogi. Jeśli w nagrodę dacie psu to, co normalnie dostałby w misce lecz na czas szkolenia jest ona pusta i to wiecznie pusta bo jedzenie jest jedynie z ręki, to gwarantuję, że pies będzie Was kochał ... za to jak go dobrze karmicie;)

Bo na autorytet to jednak trzeba troszkę dłużej zapracować :)

W razie pytań, smiało dzwońcie:

509698412

Jesteśmy do Waszej dyspozycji 7 dni w tygodniu :)

Wyszukiwarka


Dziś trafiłem

14/18

dodano: 2018-01-16 14:53:41

Opis:

W dniu 16 stycznia dowieziona została ruda suczka w wieku ok. 10 lat z okolic Auchan w Kołbaskowie. Pies podróżował autobusem. Posiada czip.Czeka na odbiór przez właściciela.

więcej »

13/2018

dodano: 2018-01-16 10:22:10

Opis:

W dniu 15.01.2018r.dowieziono do Schroniska dwuletniego pieska o numerze 13/18. Pies dowieziony z Polic, ul. Korczaka. Mieszaniec średniej wielkości, czarny podpalany, kremowe łapki, charakterystyczne sterczące uszy. Czeka w Schronisku na odbiór przez swojego właściciela.

więcej »

10/18

dodano: 2018-01-09 09:31:59

Opis:

W dniu 08.01.2018r. znaleziono w lesie na drodze  Lubieszyn - Dobra,  3 letnią suczkę o numerze 10/18. Piesek zdezorientowany stojąc na środku drogi wpatrywał się w każdy przejeżdzający samochód. Mieszaniec średniej wielkości, biały krawacik. Czeka w Schronisku na odbiór przez swojego właściciela.

więcej »

09/18

dodano: 2018-01-08 12:40:39

Opis:

W dniu 08.01.2018r została dowieziona 13 letnia suczka O NUMERZE 9/18.  Znaleziona w pobliżu cmentarza na Mierzynie. Mały piesek o umaszczeniu biało-beżowym. Czeka w schronisku na swijegowłaściela.

więcej »

8/2018

dodano: 2018-01-08 09:50:48

Opis:

W dniu 07.01.2018r trafiła do naszego schroniska młoda 9 miesieczna suczka o numerze 8/18. Mieszaniec średniej wielkości. Czeka w schronisku na odbiór przez właściciela. 

więcej »