• DOBRA

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • NOWE WARPNO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • KOŁBASKOWO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • POLICE

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Kąpiel psa

dodano: 2014-01-07 13:33:08

KĄPIEL

Niezależnie od tego czy pies kocha wodę i pływanie
 
czy preferuje jednak suche klimaty, niekoniecznie może mieć ochotę na kąpiel w wannie.


Jeśli mamy możliwość, najlepiej jest przyzwyczaić psa do samego pobytu w wannie czy brodziku.
W tym celu umieszczamy na dnie wanny matę antypoślizgową lub po prostu gumową wykładzinę

 

 

dzięki której poczuje się pewniej i nie upadnie uciekając w panice....co może przekreślić kolejną kąpiel na długie miesiące. 

Można oswajać psa z wanną codziennie, ćwicząc tylko samo przebywanie w niej i nagradzając za dobre zachowanie smakołykami. Kolejnym krokiem będzie puszczenie wody na same łapy a następnie polewanie psa wodą z początku bez użycia szamponu. 
 

Jeśli nie mamy czasu na stopniowe oswajanie, należy przede wszystkim zapewnić psu powierzchnię antypoślizgową a sobie wszystkie niezbędne do kąpieli przedmioty jak np: szampon rozrobiony z wodą, 2 ręczniki, ręcznik papierowy, gąbkę, grzebień ...
Jeśli nie przygotujemy wszystkiego od razu, to osoba donosząca nam brakującą rzecz, będzie niepokoiła psa otwieraniem i zamykaniem drzwi a to na pewno nie ułatwi nam kąpieli.


Kąpiel rozpoczynamy od namoczenia psa wodą w granicach 38 C a następnie od polania szamponem z wodą . Następnie przy użyciu gąbki rozprowadzamy szampon równomiernie zwracając szczególną uwagę na miejsca, które pies brudzi najmocniej.
 

Spłukujemy psa wodą na tyle dokładnie aby nie pozostawić piany, która może spowodować podrażnienie skóry.
 


Osuszamy psa pierwszym ręcznikiem

 
po czym odkładamy go na podłogę, gdzie za chwilę postawimy psa aby osuszyć mu łapy, Drugi ręcznik służył nam będzie jako derka, którą owiniemy grzbiet psa podczas wyjmowania z wanny i stawiania na podłogę.
 

Dzięki takiej derce, pies otrzepując się, nie zachlapie nam całej łazienki wodą a my unikniemy upadku na śliskiej podłodze.

Ręcznik derka pozwoli nam osuszyć psa dokładniej po czym możemy użyć jeszcze ręcznika papierowego, który pozostawi sierść tylko lekko wilgotną. Psy długowłose przyzwyczajone do suszarki, proponujemy osuszać dokładnie poczynając od podszerstka bo w przeciwnym razie lekko wilgotna sierść zbije się w kołtun nie do rozczesania.
 


Przypominamy, że preparaty przeciwko pchłom i kleszczom typu spot-on nie są skuteczne jeśli zastosujemy je zaraz po kąpieli dlatego zalecane jest odczekać klika dni. Jeśli pies jest zapchlony, to zdecydowanie lepiej odwrócić tą kolejność czyli najpierw zastosować preparat a po 2 dniach dopiero wykąpać, wtedy mamy pewność, że większa część populacji pcheł zginęła w mękach;)

Wyszukiwarka


Dziś trafiłem

14/18

dodano: 2018-01-16 14:53:41

Opis:

W dniu 16 stycznia dowieziona została ruda suczka w wieku ok. 10 lat z okolic Auchan w Kołbaskowie. Pies podróżował autobusem. Posiada czip.Czeka na odbiór przez właściciela.

więcej »

13/2018

dodano: 2018-01-16 10:22:10

Opis:

W dniu 15.01.2018r.dowieziono do Schroniska dwuletniego pieska o numerze 13/18. Pies dowieziony z Polic, ul. Korczaka. Mieszaniec średniej wielkości, czarny podpalany, kremowe łapki, charakterystyczne sterczące uszy. Czeka w Schronisku na odbiór przez swojego właściciela.

więcej »

10/18

dodano: 2018-01-09 09:31:59

Opis:

W dniu 08.01.2018r. znaleziono w lesie na drodze  Lubieszyn - Dobra,  3 letnią suczkę o numerze 10/18. Piesek zdezorientowany stojąc na środku drogi wpatrywał się w każdy przejeżdzający samochód. Mieszaniec średniej wielkości, biały krawacik. Czeka w Schronisku na odbiór przez swojego właściciela.

więcej »

09/18

dodano: 2018-01-08 12:40:39

Opis:

W dniu 08.01.2018r została dowieziona 13 letnia suczka O NUMERZE 9/18.  Znaleziona w pobliżu cmentarza na Mierzynie. Mały piesek o umaszczeniu biało-beżowym. Czeka w schronisku na swijegowłaściela.

więcej »

8/2018

dodano: 2018-01-08 09:50:48

Opis:

W dniu 07.01.2018r trafiła do naszego schroniska młoda 9 miesieczna suczka o numerze 8/18. Mieszaniec średniej wielkości. Czeka w schronisku na odbiór przez właściciela. 

więcej »