• DOBRA

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • NOWE WARPNO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • KOŁBASKOWO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • POLICE

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

NAGRODA DLA DOMU KOTA

dodano: 2019-10-31 13:53:00

Najlepszym obiektem użyteczności publicznej województwa zachodniopomorskiego został Dom Kota, który znajduje się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Wójtowie i burmistrzowie gmin Dobra, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno odebrali dzisiaj symboliczne nagrody z rąk Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja.

 

Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk.

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii najlepszy obiekt użyteczności publicznej, w której zwyciężył "Dom Kota" w Dobrej. Obiekt powstał z inicjatywy czterech gmin: Dobra, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno. Starostwo Powiatowe w Policach dofinansowało wyposażenie placówki. Obiekt zlokalizowany jest w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, jako oddzielny budynek, umożliwiający odwiedzającym możliwość obserwacji przebywających w nim zwierząt. Przeznaczony jest dla 80 zwierząt. Jest to pierwszy w Polsce tego typu obiekt. Projekt "Domu Kota" przygotował architekt Tomasz Kuriański z ATK Pracownia Projektowa.

"Współpraca czterech samorządów to jest naprawdę coś wyjątkowego i godnego pochwały" - mówił podczas wręczania nagrody wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

"Bardzo cieszymy się, że nasz wniosek został doceniony i dzisiaj możemy odbierać tą bardzo dla nas prestiżową nagrodę" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

W tym roku o zwycięstwo w marszałkowskim konkursie walczyło 12 przedsięwzięć z gmin: Dobra, Szczecinek, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Połczyn-Zdrój, Karlino, Kołbaskowo, Drawno, Dębno i Szczecin. Komisja konkursowa, która obradowała pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza przestrzeń i najlepszy obiekt użyteczności publicznej.

"Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie" - mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Uznanie komisji konkursowej zdobył też użytek ekologiczny "Ptasi Zakątek" w Dołujach. Użytek zamieszkuje około 50 gatunków ptaków, z których aż 44 podlega ochronie, a także 9 gatunków płazów i 2 gadów. Pomost posiada cztery platformy dla ptaków. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Agnieszka Cofta-Maćkowiak z CORSO PROJEKT, a wykonawcą P.W. LIK-BUD Kazimierz Palacz Spółka Jawna.

W kategorii najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna nagrodę otrzymało miasto Szczecinek za pomost na jeziorze Trzesiecko. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu "Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko".

W gronie wyróżnionych przedsięwzięć znalazła się jeszcze Gmina Kołbaskowo, którą doceniono za zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne.

W konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa zachodniopomorskiego Gmina Dobra była już dwukrotnie nagradzana. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie za zagospodarowanie miejsca pamięci historycznej w Buku, a w 2013 roku zdobyła nagrodę za teren sportowo-rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie.
 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

 


Wyszukiwarka


Dziś trafiłem

26/20

dodano: 2020-02-13 13:32:43

Opis:

W dniu 13.02.2020r. z miejscowości Dołuje trafił 3 letni pies, średni, czarny-podpalany. Czeka na odbiór przez właściciela. 

więcej »